chancily مرتضی حیدری مرتضی حیدری اخبار انتخابات 96

chancily: مرتضی حیدری مرتضی حیدری اخبار انتخابات 96 مناظره 96 اولین مناظره انتخاباتی مشروح مناظره نامزدها دانلود فیلم

گت بلاگز وب‌گردی تاثیر گوشی بربیش فعالی کودک که حتما باید بدانید

به گفته دانشمندان، بیش فعالی در کودکان 5 تا هفت ساله ای که مادرشان به هنگام بارداری، یک ساعت بی وقفه یا چهار بار در فواصل زمانی متفاوت از گوشی استفاده می کر

تاثیر گوشی بربیش فعالی کودک که حتما باید بدانید

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، بدون تردید هیچ پدر و مادر از بیش فعالی کودکش استقبال نمی کند؛ چراکه می داند بروز این پدیده نه تنها خبر از یک اختلال می دهد بلکه با دردسرهای بسیاری همراه هست. حال سؤال این است که چه شرایطی زمینه ساز بروز چنین مسئله ای می شود؟ آیا رفتارهای مادر طی بارداری بر این مقوله اثرگذار است؟

عبارات مهم : زندگی
زندگی، کوچک ترین شکی وجود ندارد که رفتارها، عادت ها و محیط زندگی مادر ، در دوران بارداری نقش بسیار مهمی در زیاد کردن یا کم کردن احتمال مبتلا شدن به این اختلال ایفا می کند؛ ولی احتمالاً متعجب خواهید شد اگر بدانید، همین تلفن های هوشمند هر لحظه همراه می توانند بلای جان شما شوند.

بر اساس یافته های به دست آمده از آخرین تحقیقات انجام شده،تولد نوزادان بیش فعال از مادرانی که وقت بارداری به صورت مداوم از گوشی خود استفاده می کنند بسیار زیاد از دیگران هست.

تاثیرات مخرب گوشی

به گفته دانشمندان، بیش فعالی در کودکان 5 تا هفت ساله ای که مادرشان به هنگام بارداری، یک ساعت بی وقفه یا چهار بار در فواصل زمانی متفاوت از گوشی استفاده می کردند 28 درصد زیاد هست.

این در حالی است که بروز پرسشها عاطفی و رفتاری، در کودکانی که مادرانشان نسبت به استفاده از وسایل الکترونیکی حساس بوده اند به طور چشم گیری کمتر هست.

آنچه موجب چنین اتفاقی می شود، امواج الکتریسته و رادیویی است که در موقع استفاده از گوشی ساطع می شود.

در واقع، این سیگنال های الکتریکی به وسیله مغز و بدن دریافت می شود و طی مکانیزمی که هنوز مشخص نیست بر جنین اثر می گذارند. از طرف دیگر، زندگی در عصر تلفن های همراه هوشمند با صدها برنامه متنوع نگرانی، از تولد نوزادانی با انواع اختلالات رفتاری و روانی مانند بیش فعالی را زیاد کردن داده هست؛ چراکه امروز دل کندن از این تلفن ها به امری بسیار سخت و دوست نداشتنی تبدیل شده است هست.

بنابراین، اگر باردار هستید، در طول روز ساعت ها مشغول استفاده از این دستگاه اعتیاد آور و جالب هستید، بهتر آن است که تجدید نظری در سبک زندگی خود داشته باشید.

ممکن است همین دستگاه کوچک در آینده ای نه چندان دور آسایش را از شما بگیرد و فرزند شما را با پرسشها بسیاری رو به رو کند.

منبع: تبیان

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: زندگی | همراه | هوشمند | دستگاه | بارداری | استفاده | بارداری | بیش فعالی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog